Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Nahkatossut (JA-154), myös miesten kokoja



Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Nahkatossut (JA-154), koko 3833.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 3933.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4033.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4133.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4233.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4333.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4433.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4533.00 €
Nahkatossut (JA-154), koko 4633.00 €

Perinteiset käsintehdyt marokkolaiset nahkatossut sisäkäyttöön, väri puuteri. Valmistettu pehmeästä ja hyvin mukautuvasta vuohennahasta. Vuohennahkan mukautuvuudesta kertoo sekin, että molemmat tossut on tehty samanmuotoisiksi; oikeaan ja vasempaan jalkaan tossut muotoutuvat parissa viikossa! Kokoja löytyy aina kokoon 46 asti (vastaa normaaalia kokoa 45).

Erittäin miellyttävät jalassa! Tossut on ommeltu kahdesta ohuesta nahkakerroksesta kauttaaltaan, ja tossujen pohjassa on nahkakerrosten välissä pehmusteena vaahtomuovia.

Valmistettu Marrakechissa.

HUOM: koot ovat pienehköjä, oikean tossukoon saat näin:

  • jos jalkasi koko on 36 - 40, tilaa yksi kokonumero suuremmat tossut
  • jos jalkasi koko on 41 - 45, tilaa kaksi kokonumeroa suuremmat tossut

Lähetämme tilauksesi heti tilauspäivänä tai viimeistään seuraavana arkipäivänä! Yli 80€:n tilaukset saat Postin tai Matkahuollon noutopakettina ilman kuluja; kaikki toimitus- ja maksutavat näet tästä.

Suosittelemme myös

Nahkatossut (JA-247)

marokkolaiset-nahka-tossut-JA-247-1.JPG&width=280&height=500
Marokkolaiset käsintehdyt nahkatossut pehmeää ja mukautuvaa vuohennahkaa. Väri on kirkas oranssin keltainen.
Tossuissa on ommeltu kaksi ohutta vuohennahkakerrosta ympäriinsä, jolloin niistä on saatu mahdollisimman pehmeät ja hyvin jalkojen muotoon mukautuvat tossut. Näiden nahkatossujen pehmeydestä..
Hinta: 33.00 €

Nahkatossut (JA-156)

marokkolaiset-nahkatossut-JA-156-1.JPG&width=280&height=500
Todella kauniit perinteiset marokkolaiset nahkatossut, luonnonvalkoinen nahka ja kaunisväriset koristeet. Valmistettu pehmeästä ja hyvin mukautuvasta vuohennahasta. Vuohennahkan mukautuvuudesta kertoo se, että molemmat tossut on tehty samanmuotoisiksi; oikeaan ja vasempaan jalkaan tossut muotoutuvat parissa..
Hinta: 29.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »