POISTOTARJOUS: alin hinta edellisten 30 päivän aikana 169€ tyhjänä, 239€ täytettynä. Alkuperäinen hinta 245€ tyhjänä, 315€ täytettynä. Nyt vain 76€ tyhjänä, 146€ täytettynä!
Marokkolainen käsityönä tehty nahkapouffi/nahkarahi on kaunis katseita keräävä sisustuksen yksityiskohta, tämä n. 50 cm korkea pouffi ei ole korkeutensa takia parhaimmillaan jalkarahina, mutta on kaunis ja kätevä apuistuin tarvittaessa, sekä sisustuksen yksityiskohtana todella kaunis. Väri tässä pouffissa on suosituimpia pouffien värejä eli manteli, kaunis vaaleanruskea sävy. Materiaalina on paksu ja vahva naudan selkänahka. Pouffin pohjassa on vetoketju täytteen lisäystä tai vähentämistä varten. Mikäli pouffisi tulee parkettilattialle, voit halutessasi tilata siihen myös vetoketjun vetimen päälle tehdyn suojan. Tämänkin pouffin on valmistanut sopimusvalmistajamme Marrakechissa.
Voit tilata pouffin myös käyttövalmiiksi täytettynä, täytteenä käytämme flokkia eli puhdasta puuvilla-kierrätyskuitua. Voit myös tilata pouffin tyhjänä ja täyttää sen itse, esimerkiksi tekstiileillä; tosin näin kookasta pouffia on vaikea saada täytettyä tekstiileillä niin, että se säilyttäisi muotonsa istumakäytössä yhtä hyvin kuin flokilla täyttämämme pouffi.
Mitat: halkaisija n. 45 cm, korkeus n. 48-50 cm
HUOM: ruskean sävyisissä pouffeissa joidenkin nahkapalojen värisävyt saattavat hieman erota kuvissa näkyvistä sävyistä, koska nahan värjäys tehdään nahkaöljyllä eikä täsmällisiä sävyjä voida siksi tarkasti ennakoida. Jos haluat määritellä sävyt tarkemmin, soita 040 1997800.
Nahkapouffien puhdistus- ja hoito-ohjeet löydät tästä.
Lähetämme tilauksesi heti tilauspäivänä tai viimeistään seuraavana arkipäivänä! Yli 80€:n tilaukset toimitamme noutopakettina ilman kuluja; kaikki toimitus- ja maksutavat näet tästä.
Hyvä tietää pouffeistamme:
- valmistettu pienistä nahkapaloista joiden venyminen on vähäisempää kuin suurten palojen >> pouffisi säilyttää muotonsa pidempään
- nahka on vahvaa tiheäkuituista naudan selkänahkaa, joka ei veny niin paljon kuin naudan vatsanahka >> pouffisi säilyttää muotonsa kauemmin kuin naudan vatsanahasta valmistetut pouffit
- suurelle rasitukselle joutuville alueille on lisätty vahva kuitukangas vähentämään nahkaan kohdistuvaa rasitusta ja estämään ommel-lankaa ”leikkautumasta” nahkaan >> pouffisi kestää paremmin myös kovan ja äkkinäisen rasituksen
- ommel on tehty niin että se vastustaa nahkapalojen pyrkimystä erota toisistaan kovan rasituksen alla >> saumoihin ei ilmesty vanhemmitenkaan rakoja
- La Vie De Marrakechin palvelut: jos pouffisi vaurioituu voimme toimittaa sen takaisin valmistajalle, joka vaihtaa vahingoittuneet nahkapalat uusiin >> pidempi käyttöikä koska pouffi on myös korjattavissa kohtuukustannuksin