Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

UUTUUS: Nahkatossut (JA-282), myös miesten kokoja



Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Nahkatossut JA-282, koko 40, sisäpituus 25,5 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 41, sisäpituus 26 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 42, sisäpituus 26,5 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 43, sisäpituus 27 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 44, sisäpituus 27 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 45, sisäpituus 27,5 cm33.00 €
Nahkatossut JA-282, koko 46, sisäpituus 28,5 cm33.00 €

Jos väri voi näyttää pehmeältä, on tämä juuri sitä: pehmeän sininen väri, pehmeissä tossuissa. Nahkatossut on valmistettu pehmeästä vuohennahasta, jonka mukautumisesta jalan muotoon kertoo se, ettei niihin ole tehty oikean ja vasemman jalan muotoa, vaan ne muotoutuvat käytössä jalkojesi muotoon. Tossut on ommeltu kahdesta ohuesta nahkakerroksesta kauttaaltaan. Pohjassa on nahkakerrosten välissä pehmusteena vaahtomuovia. 

Tossujen valmistaja on sopimusvalmistajamme Marrakechissa.

HUOM: koot ovat pienehköjä, oikean tossukoon saat näin:

  • jos jalkasi koko on 35 - 40, tilaa yksi kokonumero suuremmat tossut
  • jos jalkasi koko on yli 40, tilaa kaksi kokonumeroa suuremmat tossut

Lähetämme tilauksesi heti tilauspäivänä tai viimeistään seuraavana arkipäivänä! Yli 80€:n tilaukset toimitamme noutopakettina ilman kuluja; kaikki toimitus- ja maksutavat näet tästä.

Suosittelemme myös

UUTUUS: Nahkatossut (JA-276)

marokkolaiset-nahka-tossut-JA-276-1.jpg&width=280&height=500
Valkoisiin nahkatossuihin sopivat hyvin hopeanväriset kimaltelevat koristeet. Tossut on valmistettu pehmeästä ja hyvin mukautuvasta vuohennahasta. Tossujen mukautumisesta jalan muotoon kertoo se, että niissä ei ole tehty oikean ja vasemman jalan muotoa, vaan ne muotoutuvat käytössä nopeasti. Tossut on..
Hinta: 29.00 €

UUTUUS: Nahkatossut (JA-283), miesten kokoja

marokkolaiset-nahka-tossut-JA-283-1.jpg&width=280&height=500
Klassiset marokkolaiset teräväkärkiset nahkatossut, väri on viininpunainen. Nämä kamelinnahasta käsityönä valmistetut tossut käyvät sekä sisä- että ulkokäyttöön: pohja on kovaksi parkittua nahkaa, joka kestää kävelyä myös hiekalla. Marokossa näitä käytetäänkin usein kenkinä ulkona liikuttaessa.
Tossuissa..
Hinta: 62.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »