Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Tuoksu-kynttilälyhdyt, useita värejä (KE-1191)



Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Tuoksu-kynttilälyhty KE-1191-PK16.90 €
Tuoksu-kynttilälyhty KE-1191-SI16.90 €
Tuoksu-kynttilälyhty KE-1191-TS16.90 €
Tuoksu-kynttilälyhty KE-1191-VI16.90 €

Värikkäästi maalatut keramiikka-astiat, joiden kuppiosaan on tarkoitus laittaa esimerkiksi tuoksupalan muruja ja vettä, tai tuoksuöljyjä tai eteerisiä öljyjä ja vettä, sen jälkeen sytytä astian sisälle tuikkukynttilä jolloin höyrystyvän veden mukana tuoksu leviää tasaisesti huoneeseen. 

Kynttilälyhdyt ovat n. 9 - 10 cm korkeita ja suurin halkaisija on n. 8 - 9 cm. Valmistajana on keramiikan valmistajamme Marrakechissa.

HUOM: älä jätä tuoksulyhtyä lasten ja lemmikkieläinten ulottuville kynttilän palaessa!

Lähetämme tilauksesi heti tilauspäivänä tai viimeistään seuraavana arkipäivänä! Yli 80€:n tilaukset toimitamme noutopakettina ilman kuluja; tästä näet kaikki toimitus- ja maksutavat.

Suosittelemme myös

Keramiikkakulho 26 cm (KE-1048)

marokkolainen-keramiikka-kulho-astia-KE-1048-1.JPG&width=280&height=500
Hillityt rauhalliset värit, vain valkoinen, musta, vihreä, mutta kokeneen marrakechilaisen maalarimestarimme jäljiltä lopputulos on oikein kaunis! Tämä koristekäyttöön* tarkoitettu keramiikka-astia näyttää kulmikkaalta, mutta on kuitenkin muodoltaan pyöreä; yläreunan muotoilu hämää aisteja.
Keramiikkakulhon..
Hinta: 39.00 €

Keramiikkaruukut 39cm ja 36cm (KE-440 ja 441)

marokkolainen-keramiikka-ruukku-KE-440-441-1.JPG&width=280&height=500
Kannelliset keramiikkaruukut maalattuina tyypillisin Fesin värein, molemmissa ruukuissa on saman maalarin tekemänä sama kuviointi. 
Nämä ruukut on tehty valkosavesta, jota esiintyy juuri Fesin alueella. Valkosavi on tiiviimpää ja siitä johtuen myös hieman kestävämpää kuin normaali punasavi, josta yleensä..
Hinta: 117.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »