Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

UUTUUS: Berber-tyyny (TP-226)



Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Berber-tyyny TP-226, tyhjänä59.00 €
Berber-tyyny TP-226, täytettynä69.00 €

Tyynyn ihana väri on saatu aikaan käyttämällä ompelussa roosanpunaista ja valkoista kaktussilkkilankaa. Kaktussilkki on hieman karkeapaa kuin silkki, mutta rakenteeltaan yhtä pehmeää ja taipuisaa. Se on myös kestävää, josta syystä sitä käytetään Marokossa paljon muunmuassa juuri tyynyihin.

Tämäkin tyyny on marrakechilaisen sopimusompelijamme valmistama. Tyynyn pinta on täynnä kauniita yksityiskohtia, jotka kertovat ammattitaitoisesta käsityöstä. Kuviot ovat perinteisiä vanhoja berber-symboleita.

Voit tilata pelkän tyynyn päällisen tai valmiiksi puuvillavanulla täytetyn tyynyn.

Tyynyn mitat ovat n. 50 X 50 cm ja paksuus täytettynä n. 12 - 14 cm.

Lähetämme tilauksesi heti tilauspäivänä tai viimeistään seuraavana arkipäivänä! Yli 80€:n tilaukset toimitamme noutopakettina ilman kuluja; kaikki toimitus- ja maksutavat näet tästä.

Suosittelemme myös

Tyyny (TP-207)

marokkolainen-tyyny-TP-207-1.JPG&width=280&height=500
Rauhallisen kaunis keskiharmaa / vaaleanharmaa kuviointi on ommeltu luonnonvalkoiseen tyynykankaaseen, joka on tehty puuvillasta. Valmistajana on peittojen ja tyynyjen sopimusvalmistajamme Marrakechissa.
Voit tilata tyynyn tyhjänä tai täytettynä; täytetyssä tyynyssä on höyhentäytteinen puvillakankaasta..
Hinta: 44.00 € - 54.00 €

Tyyny Beni Ouarain (TP-220)

marokkolainen-beni-ouarain-villa-tyyny-TP-220-1.JPG&width=280&height=500
Pehmeän lämmin villatyyny, jonka pintaan on solmittu villanukkaa kuten Beni Ouarain matoissakin. Pohjaväri on luonnonvalkoinen ja siihen on solmittu musta Beni Ouarain -kuviointi. Tyyny sopii hyvin myös täydentämään sisustusta, jos sinulla on Beni Ouarain -matto! Myös tyynyn taustapuoli on villaa.
Tämäkin..
Hinta: 64.00 € - 74.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »