Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Pesuallas 30/35/40 cm, keramiikkaa (KE-003, tilaustuote)



Hinta alk.169.00 €

Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Pesuallas KE-003, ulkohalkaisija n. 30 cm169.00 €
Pesuallas KE-003, ulkohalkaisija n. 35 cm179.00 €
Pesuallas KE-003, ulkohalkaisija n. 40 cm188.00 €

HUOM: nämä pesualtaat ovat tilaustuotteita, voit tilata tämän 30 cm, 35 cm tai 40 cm:n kokoisenatästä löydät tietoa tilaamisesta.

Voimakkaan siniseen värimaailmaan on kokenut maalarimestarimme maalannut kevennykseksi myös hieman turkoosia ja oranssinkeltaista kuviointia kiertämään kahdessa kehässä allasta. Kuvan altaassa ei ole maalattu ulkoreunaan kuviointia, mutta jos haluat asentaa altaan pinta-asennuksena, eli niin että kyljet jäävät näkyville, voi maalarimestarimme tehdä haluamasi kuvioinnin myös kylkien ulkopintaan (ei lisämaksua). Kuvissa oleva allas on ulkohalkaisjaltaan 40 cm.

Voit asentaa tämän sellaisenaan tason päälle tai upottaa altaan pöytätasoon. Pinta-asennusta ajatellen myös altaan ulkoreunaan on maalattu kaunis kuviointi. Pienikokoinen 30 cm:n allas on helppo sijoittaa pienempäänkin kylpyhuoneeseen tai WC:hen, ja isossa tilassa kaksi erikokoista allasta vierekkäin voisivat yhdessä muodostaa kauniin parin. Myös valurautaisia altaiden telineitä kuuluu tuotevalikoimaamme.

Keramiikka-altaan valmistajana ovat ammattitaitoiset keramiikka-työntekijämme Fesin kaupungista. Fesin alueelta louhittava savi on valkosavea, joka on tiiviimpää kuin muualla Marokon maaperässä esiintyvä punasavi, ja siksi siitä valmistettu keramiikka on myös vahvempaa.

Keramiikka-altaiden ulkohalkaisijat vaihtelevat tilattavan altaan koosta riippuen n. 30 - 42 cm, kokonaiskorkeudet n. 11 - 19 cm, pohjaventtiilin reikä on kaikissa standardikokoa. 

Suosittelemme myös

Keramiikkakulho 14 cm (KE-1017)

marokkolainen-keramiikka-kulho-astia-KE-1017-1.JPG&width=280&height=500
Jännittävästi maalattu keramiikkakulho koristekäyttöön*: pohjaväreinä on suklaanruskeaa, kapea kaistale myös tummenpaa ruskeaa, ja sinertävän harmaata. Pohjavärien kuivuttua on ympäri kulhoa tuputettu valkoisia maalitäpliä, ennen niiden kuivumista pintaan siveltiin lasite, joossa oli mukana kemikaalia..
Hinta: 22.90 €

Keramiikkakulho 18 cm (KE-1181)

marokkolainen-keramiikka-kulho-astia-KE-1181-1.JPG&width=280&height=500
Tummansinisellä kuvioinnilla koristeltu keramiikkakulho koristekäyttöön* on ostettu Safin kaupungissa toimivalta sopimusvalmistajamme. Tämän kokoinen koristekulho sopii monenlaisen pikkutavaran säilytykseen, tai sellaisenaan kauniiksi koristeeksi hyllylle tai pöydälle. Samalla värimaailmalla on paljon..
Hinta: 19.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »