Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Isokokoiset kynttilälyhdyt, 2 kokoa (VA-201 ja VA-202, tilaustuotteita)



Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Kynttilälyhty VA-201159.00 €
Kynttilälyhty VA-202189.00 €

Tämä valaisin on tilaustuote, tästä löydät tietoa sen tilaamisesta.

Suurikokoiset kynttilälyhdyt, täynnä toinen toistaan kauniimpia yksityiskohtia: lukemattomista yksityiskohdista voi yrittää kuvitella käsityön vaatimaa aikaa... Marrakechilaisen metalliseppämme taidonnäyte.

Turvallinen, tukeva metallirunko. Kirkkaat lasipinnat ovat aitoa lasia, värilliset kohokuvioitua akryylilasia. Myös pohja on kirkasta lasia, joten kynttilöiden valo tulee myös alaspäin jos ripustat lyhdyn korkealle.

Sisälle mahtuu useampiakin kynttilöitä antamaan paljon valoa. Muista käyttää kynttilän alla jotain palamatonta suoja-astiaa ettei loppuun palavan kynttilän kuumuus halkaise pohjalasia.

Kynttilälyhtyjen mitat:

VA-201: 23 X 23 cm, korkeus n. 53 cm + ripustuslenkki

VA-202: 24,5 X 24,5 cm, korkeus n. 60 cm + ripustuslenkki

Suosittelemme myös

Kattovalaisin (VA-171)

marokkolainen-katto-valaisin-lyhty-kaisla-varjostin-VA-171-1.JPG&width=280&height=500
Trendikäs kattovalaisin, jonka varjostin on punottu raffia-kuidusta. Ripustusnaru on luonnonnarua. Varjostimen tukeva runko on ohutta metallitankoa, jonka ympärille on kiedottu raffia-kuitua. Varjostimen valmistaja on valmistettu Marrakechissa työskentelevä sopimusvalmistajallamme
Raffia on raffia-palmun..
Hinta: 98.00 € - 121.00 €

Kattovalaisin (VA-192)

valaisin-kaisla-raffia-VA-192-1.JPG&width=280&height=500
Tämän valaisimen varjostin on raffia-kuitua ja tukeva runko on ohutta metalliputkea. Varjostin on valmistettu Marrakechissa sopimusvalmistajallamme.
Raffia on raffia-palmun lehdistä saatava kuitu, josta vahvuutensa takia tehdään myös kenkiä, tekstiileitä, koreja ja köysiä. Vanha, kenties tutumpi nimitys..
Hinta: 98.00 € - 121.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »